Piątek 19 czerwca 2020

 

18.00: Jakub Pszoniak, spotkanie online z Gościem Głównym

prowadzący: Jacek Dudek

 

19.00: Prezentacja wydawnictw – film

 

Występują:

 

Fundacja Duży Format

W telegraficznym skrócie Rafał Czachorowski

 

Instytut Mikołowski

Tadeusz Sławek „Kafka. Życie w przestrzeni bez rozstrzygnięć”

 Ivan Štrpka „Ciemne miejsca”

Joanna Oparek „mocne skóry białe płótna”, Piotr Matywiecki „Wszyscy inni”

Gellu Naum „Vasco da Gama i inne cykle poetyckie”

O książkach opowiada  Maciej Melecki

 

Zaułek Wydawniczy Pomyłka

Izabela Fietkiewicz-Paszek, Lipiec na Białorusi

Barbara Janas-Dudek, Mamidło

Janusz Solarz, 47 sonneniziów. Sonety z pierwszej linii

Janusz Solarz, Dziecinada

Emily Dickinson, Wiersze wszystkie

O książkach opowiada Cezary Sikorski

 

K.I.T Stowarzyszenie Żywych Poetów

Tadeusz Bocheński  „gnomy staroindyjskie”

Dusan Savić „Wiedeńskie koło”

Enes Hailović „Liście na wodzie”

Aleksander Wierny „Sygontka”

Marzena Orczyk Wiczkowska „Adult canal”

Radosław Wiśniewski „Palimpsest powstanie”

O książkach opowiada Radosław Wiśniewski

 

21.00 Hyde Park  – film

 

Występują:

Anna Błasiak, Kinga Piotrowiak-Junkiert, Dorota Ryst, Katarzyna Kuroczka, Lula Sarnia,   Aneta Kamińska, Magdalena Rajkiewicz, Karolina Opara-Zych, Agnieszka Żuchowska-Arendt, Wioletta Ciesielska, Alicja Bagińska, Damian Dawid Nowak, Sława Sibiga, Małgorzata Anna Bobak Końcowa, Izabela Gardian, Michalina Gałka-Nosiadek, Agata Litwin, Tomasz Dalasiński, Ryszard Grajek, Marcin Rogalski, Danuta Bartoszuk, Andrzej Woźniak, muzyka: Dekonstruktionists, Estera Modnicka, Beata Guzy, Aglaja Janczak, Agnieszka Herman, Małgorzata Wątor, Ewa Frączek, Sławomir Płatek, Paweł Baranowski, Marzena Jaworska, Jakub Sęczyk, Miłosz Fleszar, Bernadeta Sroczyńska, Paulina Dudzik, Karolina Bugajska,     Julia Klyta, Agnieszka Krizel, Gryko Sensual Band


 

Sobota 20 czerwca 2020

 

15.00: Radio Egida w ramach audycji „Odsłuch Kulturalny” przedstawia

„Złapać Słowa za wiersze” – rozmowa Wojciecha Ledera z Marcinem Badurą

 

16.00: Prezentacja wydawnictw – film

 

Występują:

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu  –

Tomasz Bąk, Tomasz Dalasiński, Urszula Honek, Patrycja Sikora, Marcin Sendecki Rafał Rutkowski, Anna Fiałkowska, Tomasz Pietrzak.

 

Dom Literatury w Łodzi

Monika Lubińska, Nareszcie możemy się zjadać

Anna Dwojnych, Wypadki z przypadkami

 

18.00: Marta Podgórnik – spotkanie online z Gościnią Główną

prowadzący: Tomasz Pietrzak

 

20.00: Fala Poetów

 

Występują:

Jerzy Beniamin Zimny, Anna Maria Wierzchucka, Jakub Sajkowski, Aneta Kolańczyk, R.I.P. Arkadiusz Kremza (czyta: Maciej Melecki), Barbara Gruszka-Zych, Bogdan Zdanowicz, Izabela Fietkiewicz-Paszek, Kacper Płusa, Joanna Stryjecka, Karol Maliszewski, Elżbieta Lipińska, Rafał Różewicz, Katarzyna Zwolska-Płusa, Maciej Melecki, Marta Fox, Janusz Solarz, Marzena Orczyk-Wiczkowska, Hanna Dikta, Bogdan Prejs, Joanna Mueller, Radosław  Wiśniewski,  Karolina Kułakowska, Rafał Gawin, Mirosława Pajewska, Karol Samsel, Bożena Boba-Dyga, Paweł Kobylewski, Łucja Dudzińska, Marcin Zegadło, Agata Cichy, Aleksander Wierny, Roma Jegor, Grzegorz Derner, Krzysztof Tomanek, Cezary Sikorski, Włodzimierz Szymczewski, Jacek Dudek, Barbara Janas-Dudek


 

Niedziela 21 czerwca 2020

 

15.00: Prezentacja wydawnictwa – film

 

Występują:

Oficyna wydawnicza Fundacji Otwartych Na Twórczość  (FONT*) – film

Patronat: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich

Krótkie omówienie, wspomnienie książek Łucja Dudzińska:

Grupa Literyczna NA KRECHĘ – Dorota Nowak, Jolanta Ciecharowska, Dagmara Kacperowska, Joanna Pełki-Śmiełowska, Bogumiła Maleta, Justyna Koronkiewicz

Biblioteka FONT – Lucyna Brzozowska, Katarzyna Rybicka, Katarzyna Michalewska, Agnieszka Sroczyńska, Jacek  Molęda Renata Diaków.

Laboratorium Literackie – Joanna Burgiełł, Łucja Dudzińska

SPOTKANIE z autorami on-line: Damian D. Nowak, Mariusz S. Kusion, Adam Marek, Joanna Gołąbek-Motowidło, Katarina Lavmel (K. Nazaruk), Hanna Dikta.

Prowadzenie: Łucja Dudzińska, Marta Półtorak – dla PORTU w ramach e-pidemii poezji

*FONT akronim używany zamiennie

 

17.00 Wernisaż – Barbara Trzybulska – „Zrób sobie statek” – film

 

18.00: Joanna Mueller – spotkanie z Gościnią Główną – film

prowadząca: Bianka Rolando

 

20:00: Magazyn wierszy

 

Występują:

Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska, Bogusław Olczak, Dominika Lewicka-Klucznik, Dorota Nowak, Enormi Stationis, Jarosław Jabrzemski,  Joanna Wicherkiewicz, Maciej Froński, Magdalena Domagalska Krytkowska, Marcin Bedlicki, Martyna Pankiewicz-Piotrowska, Mateusz Melanowski, Natalia Dziuba, Tadeusz Zawadowski, Bożena Kaczorowska, Wojciech Bieluń (Targosz), Iwona Młodawska-Waterson, Janusz Radwański, Miłosz Zawadzki, Małgorzata Kulisiewicz, Grzegorz Kielar, Klaudia Chudowolska, Krzysztof Mich, Jolanta Stelmasiak, Mateusz Czajka, Agnieszka Marek, Paweł Biliński, Daria Dziedzic, Robert Kowalski, Ewa Pleszczyńska, Jakub Strumień, Anna Nawrocka, Leszek Sobeczko, Teresa Radziewicz, Mariusz S. Kusion, Michał Wolny, Mariola Konieczna, Emil Adam Wnuk, Anna Luberda-Kowal, Robert Kania, Anna Dwojnych, Paweł Dąbrowski, Jakub Pszoniak, Irena Tetlak.

 

 Miejsce akcji: Fanpage Port Poetycki

Premiera prezentacji (prócz spotkań online) dostępna również na kanale YouTube