okno-konkurs-literacki

 

MDK/ 40301/9 /2014                                                                                         Chorzów, 7 maja 2014r.

 

 

 

VIII Ogólnopolski Konkurs Literacki „OKNO”

 

PROTOKÓŁ

 

 

Jury w składzie:

1.      dr Iwona Gralewicz-Wolny – adiunkt w Zakładzie Teorii Literatury na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, współautorka książki „Uwolnić Pippi! Twórczość dla dzieci wobec przemian kultury”.

2.      Sylwia Gajownik – doktor nauk humanistycznych, autorka bloga o literaturze dla dzieci i młodzieży.

3.      Barbara Janas-Dudek – pisarka, poetka, założycielka Portu Poetyckiego w Chorzowie.

 

po zapoznaniu się z 354 pracami 337 autorów (proza – 243 utwory, poezja – 111 utworów)              i posiedzeniu w dniu  7 maja  maja 2014., postanowiło przyznać następujące miejsca:

 

 

POEZJA SZKOŁY PODSTAWOWE:

 

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Małgorzata Gomola, Żory – godło „CICHA MARZYCIELKA”, za wiersz „Zachód Słońca”

III miejsce – Miłosz Grzembka, Siemianowice Śląskie – godło „ANAKIN”, za zestaw utworów

Wyróżnienie równorzędnie:

Marek Kiełpinski, Bydgoszcz – godło „KLOCKILEGO”, za wiersz „Przepis”

Wiktoria Woryna, Świerklany – godło „TANECZNA AKTORKA”, za wiersz „Pomyłka”

 

 

PROZA SZKOŁY PODSTAWOWE:

 

I miejsce – Julia Januchta, Rogoźnik – godło „JUL2001”, za „Kot w oknie”

II miejsce – Weronika Cichy, Katowice – godło „BENEK”, za „Strumień cierpienia”

III miejsce – Paulina Kozłowska, Kielce – godło „PAULA”, za „ Złote serce”

Wyróżnienie – Zuzanna Gajda, Gliwice – godło „LILLY 2014”, za „Smoczyca”


POEZJA GIMNAZJA:

 

I miejsce – Andrzej Jagiełłowicz, Warszawa – godło „ŁOWCA PIEŚNI”, za zestaw utworów

II miejsce – Rozalia Kuc, Kraków – godło „SZETLANDK”, za zestaw utworów

III miejsce – Justyna Janusz, Stalowa Wola – godło „JUSIA”, za „Podszyta strachem….”

Wyróżnienie – Kinga Grochowska, Krynica Morska – godło „REALISTKA”, za wiersz „Widziałam dzisiaj smutek…..”

 

PROZA GIMNAZJA:

 

I miejsce – Weronika Mikulak, Ruda Śląska – godło „RONNIE”, za „Dlaczego?”

II miejsce – Urszula Filipowicz, Kraków – godło „DYSLEKTYCZNA DYSGRAFIA”, za „Opowieść”

III miejsce – Aleksandra Suska, Nowa Sól – godło „MAŁA MI”, za „Adresat: Przyjaciel”

Wyróżnienie równorzędnie:

Robert Zawadzki, Krynica Morska – godło „SMUTNY”, za „Autsajder”

Marta Helis, Żory – godło „MARATKA”, za „Wszystkie oblicza słońca”