IX Konkurs Okno IX Konkurs Okno IX Ogólnopolski Konkurs Literacki „OKNO”
PROTOKÓŁ

Jury w składzie:
1. Barbara Janas-Dudek – poetka, współorganizator Portu Poetyckiego, redaktor kwartalnika „Szafa”, autorka monodramu „Zakład pracy chronionej”,
2. Katarzyna Bereta – poeta, eseista, fotograf, bibliotekarz, pedagog. Kieruje działem krytyki literackiej w miesięczniku społeczno-kulturalnym „Śląsk” oraz witryną www.slaskgtl.pl,
3. Sabina Waszut – prozaiczka, poetka, laureatka konkursów poetyckich, autorka książek „Isabelle” i „Rozdroża”,
po zapoznaniu się z 139 pracami 75 autorów (poezja – 96 utworów, proza – 43 utworów)
i posiedzeniu w dniu 18 maja 2015., postanowiło przyznać następujące miejsca:

POEZJA w kategorii Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Julia Klyta (Tarnowskie Góry) godło MISIEK za utwór pt. „Nocą”
II miejsce – Lena Ciesielska (Bydgoscz) godło LENA za utwór pt. „Ja”
III miejsce – Karolina Ślązak (Tarnowskie Góry) godło KOŃ za utwór pt. „Co się stało z maszyną wolnego czasu”
Wyróżnienia równorzędne:
Jaśmina Tarkowska (Tarnowskie Góry) godło TORCIK za utwór pt. „Księżniczka”
Ellen Kuźma (Bydgoszcz) godło ELLEN za utwór pt. „Stare drzewo”
Patrycja Marzec (Katowice) godło MAPA za utwór pt. „Wiersz o muzyce”

PROZA w kategorii Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Roksana Kobiela (Żory) godło ROKO za utwór pt. „Niesamowity dzień Adasia”
II miejsce – Debora Tengler (Katowice) godło ARABESKA za utwór pt. „Ucieczka”
III miejsce – Julia Schneider (Katowice) godło EVELINE za utwór pt. „Dziwny, ale piękny świat”
Wyróżnienia równorzędne:
Wojciech Mielcarek (Tarnowskie Góry) godło MIĘSO za utwór pt. „Spowiedź nałogowca”
Jakub Dróbka (Tarnowskie Góry) godło PIÓRO za utwór pt. „Niesamowita przygoda księżniczki Mortadeli”
Klaudia Cupiał (Katowice) godło JASKÓŁKA za utwór pt. „Smutne oczy”

POEZJA w kategorii Gimnazja:
I miejsce – Julia Mika (Bytom) godło BIAŁY WINYL za zestaw utworów
II miejsce – Maciej Modzelewski (Białobrzegi) godło MAŁYSOKÓŁ za utwór pt. „Przebudzenie”
III miejsce – Kinga Grochowska (Krynica Morska) godło PANIKA za utwór pt. „Tylko zmyślam”
Wyróżnienia równorzędne:
Andrzej Jagiełłowicz (Warszawa) godło ZAKLINACZ SŁÓW za utwór pt. „Mógłbym”
Natalia Dęga (Będzin) goło OBLITUS za zestaw utworów
PROZA w kategorii Gimnazja:
I miejsce – Wiktoria Wrzesień (Chorzów) godło SEPTEMBER za utwór pt „W poszukiwaniu kluczy”
II miejsce – Alicja Kotarba (Medynia Głogowska) godło LILA za utwór pt. „Łódka”
III miejsce – Weronika Toman (Łaziska Górne) godło WERA za utwór pt. „Starcie w młynie”
Wyróżnienia równorzędne:
Kinga Kołodziejczyk (Chorzów) godło Kinga za utwór pt. „Krótka historia o miłości i innych uczuciach”
Krzysztof Połeć (Warszawa) godło POSZUKIWACZ ŚWIATŁA za utwór pt. „As przestworzy – Meganeura”
Agnieszka Hałoń (Chorzów) godło ADZIAK za utwór pt. „Niedźwiedzia prawda”