Program XVI edycji Portu Poetyckiego

 

 

15 czerwca 2018

 

„Między wierszami” – prowadzenie: Sabina Waszut, Magdalena Koperska, 

Rafał T. Czachorowski

 

17.30 Prezentacje poetyckie wydawnictwa Anagram

– Grzegorz Ostrowski – Maja Jaszewska – Marek Wołyński – Ewa Solska

 

18.30 Prezentacje Poetyckie Fundacji Duży Format

– Mirka Szychowiak – Karina Stempel – Julia Niedziejko – Jarosław Jabrzemski

 

Premiera filmu poetyckiego „Czarne drogi” – Wojciech Leder (reż.), Mateusz Czajka,  Michał Ługowski.

 

MIEJSCE: Kompleks Dobrego Smaku Sztygarka – Restauracja – Sala Zielona, Chorzów, ul. Ks. Piotra Skargi 34

 

 

16 czerwca 2018

 

godz. 11.00  „co w wierszu piszczy”* Warsztaty poetyckie z Mirosławą Szychowiak i Jerzym Suchankiem

 

MIEJSCE: Kompleks Dobrego Smaku Sztygarka – Tlenownia- Dzwonnica

 

godz. 12.00 uroczyste rozstrzygnięcie XII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO „OKNO” oraz XXVI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO IM. MARKA HŁASKI

 

MIEJSCE: Młodzieżowy Dom Kultury, Chorzów, ul. Józefa Lompy 13

 

 

godz. 16.00 Inauguracja XVI edycji Portu Poetyckiego

MIEJSCE: Kompleks Dobrego Smaku Sztygarka – Magazyn Ciekłego Powietrza, Chorzów, ul. Ks. Piotra Skargi 34d

 

Prezentacje gości głównych, prowadzenie: Jacek Dudek

Jacek Dehnel, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Marcin Zegadło,  Katarzyna Zwolska-Płusa

 

Sztalugarnia” Agnieszki Czyżewskiej – prowadzenie Sabina Waszut

 

 „Magazyn wierszy” cześć I – prowadzenie Tomasz Pietrzak

WYSTĘPUJĄ: Beata Patrycja Klary, Włodzimierz Szymczewski, Barbara Janas-Dudek, Mirka Szychowiak, Jacek Dudek, Karolina Kułakowska, Bożena Boba-Dyga, Rafał Różewicz, Michał Krzywak, Marta Jurkowska, Wiktoria Marzena Szumiata, Marzena Orczyk-Wiczkowska, Magda Gałkowska, Bogdan Prejs, Jan Baron, Roma Jegor, Zenon Dytko, Mirosława Pajewska, Bianka Rolando, Danuta Perier-Berska, Jacek Kukorowski, Weronika Górska, Julia Szychowiak, Karol Samsel, Teresa Radziewicz, Izabela Wageman, Bogumiła Jecek, Grzegorz Derner, Szymon Babuchowski, Andrzej Walter, Natalia Zalesińska, Beata Bigos, Ilona Witkowska, Jerzy Suchanek.

 

Pojedynek na gitary” Mariola Konieczna i Omir Socha

 

Magazyn wierszy” część II – prowadzenie Barbara Banas-Dudek

WYSTEPUJĄ: Mariusz S. Kusion, Jan Mieńciuk, Natalia Dziuba, Mateusz Czajka, Leszek Sobeczko, Robert Kowalski, Krzysztof Mich, Sabina Waszut, Grzegorz Kielar, Agata Cichy, Robert Kania, Judyta Ciszewska, Sabina Wawerla-Długosz, Artur Michał Kibilda, Bogusław Olczak, Waldemar  Kazubek, Paweł Dąbrowski, Zbigniew Milewski.

 

KONCERT: Piosenki Leonarda Cohena w wykonaniu Wojciecha Skibińskiego i Krzysztofa  Taraszki, aktorów Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie 

 

Hyde park” – prowadzenie Mateusz Czajka i Agnieszka Straszak

WYSTĘPUJĄ: Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska, Zuza Sue Truchlewska, Paweł Contigo Biliński, Anna Luberda-Kowal, Marek Stachowiak, Ewa Pezy, Małgorzata Kulisiewicz, Marcin Bedlicki, Oliwia Betcher, Krystian Kajewski, Kinga Weronika de Walla, Zofia Lesiewicz, Pamela Nadzieja Dudzik, Agnieszka Straszak, Anna Dwojnych, Grzegorz Zyzik, Miłosz Zawadzki, Wojciech-imre Dobrowolski, Daniel Czepiński, Jacek Molęda, Dagmara Kacperowska, Klaudia  W. Chudowolska, Joanna Wicherkiewicz, Michał Łukowicz, Karina Stempel, Julia Niedziejko, Katarzyna Fabisiewicz, Dariusz Małek, Grzegorz Tokarczyk, Anna Adamowicz, Henryk Rej, Lena Pelowska, Anna Nawrocka, Beata Guzy, Maciej Słota, Iwona Młodawska-Waterson Agata Litwin, Justyna Sieniuć, Monika Lubińska, Maciej Zięba, Joanna Bąk, Jakub Pszoniak, Agnieszka Zawojak, Krzysztof Kurc, Rafał Gawin, Dawid Olejnik.

 

 

*Ilość miejsc ograniczona